top of page

Q&A

Najczęściej zadawane pytania

jaką mandolinę wybrać

Jaką mandolinę wybrać na początek?

Na to pytanie odpowiedzi jest kilka w zależności od budżetu ucznia, ale cena dobrej mandoliny dla osoby początkującej zaczyna się od ok. 1200 zł. W polskich sklepach muzycznych możemy znaleźć tańsze mandoliny jednak często sprawiają one trudności
w graniu przez co uczeń może szybko się zniechęcić. Zanim kupisz instrument skontaktuj się ze mną, a razem wybierzemy najlepszą opcję w Twoim budżecie.
Jeśli szukasz profesjonalnego instrumentu z wyższej półki najlepszym wyjściem jest zakup mandoliny Bułas polskiej produkcji, dla której otrzymasz dożywotnią gwarancję (na pierwszego właściciela). 

Czy muszę mieć swoją mandolinę?

Własna mandolina z pewnością będzie potrzebna do ćwiczenia w domu, jednak na zajęciach (zwykle pierwszych, gdy często nie posiada się jeszcze instrumentu) mogę udostępniać jeden ze swoich egzemplarzy.

KIM_2708.JPG
KIM_2681.JPG

Co oprócz instrumentu może przydać się
na zajęciach?

Na lekcjach otrzymasz dużo materiałów w formie papierowej dlatego przyda się teczka lub segregator. Do grania potrzebne są też: kostka
i stroik (może być aplikacja w telefonie), ale
w razie potrzeby wszystkie te rzeczy znajdziesz
u mnie :) Do dodatkowego wyposażenia mandoliny (nieobowiązkowego) należą: pasek, tone-gard, pickguard i armrest.

Ile czasu zajmie nauczenie się podstaw gry na mandolinie?

Często dostaje pytania dotyczące tego ile potrwa nauczenie się instrumentu do tego stopnia, aby opanować podstawy i zagrać proste piosenki.
Tak naprawdę już na pierwszej lekcji wydobędziesz pierwsze dźwięki z mandoliny i w krótkim czasie będziesz w stanie zagrać łatwą melodię i akordy. Reszta jest indywidualną kwestią i zależy od tego czy wcześniej miałeś/aś już styczność z grą na jakimś instrumencie oraz od tego jak dużo czasu będziesz poświęcał/a w domu na ćwiczenia.

KIM_2628a.jpg
DSC_4350aa.jpg

Czy nie jest za późno/ za wcześnie na naukę gry?

Zawsze jest dobry czas na naukę gry na mandolinie! Uczę zarówno dorosłych, dzieci (od wieku przedszkolnego) jak i osoby starsze. Wiele badań dowodzi, że gra na instrumentach ma dobroczynny wpływ na pracę i plastyczność mózgu, tworzy połączenia nerwowe pomiędzy jego dwiema półkulami, wpływa na pamięć, koncentrację
i koordynacje ruchowo-przestrzenną dlatego warto iść z muzyką przez życie! 

bottom of page